Lipova remizează la Filiaşi, Cermeiul e în cădere liberă

Etapa intermediară din C4 nu a fost de bun augur pentru Lunca Teuz Cermei, învinsă la scor de neprezentare pe teren propriu, 0-3 cu Şcolar Reşiţa.

În schimb, Şoimii Lipova a scos un punct important în deplasarea de la Filiaşi, reuşita trupei lui Flavius Sabău purtând semnătura lui Trabalka, care a înscris din penalty, în minutul 71. Gazdele au egalat, însă, la un minut distanţăă şi s-a terminat 1-1.

Vă reamintim că Sebişul s-a distrat în runda de la mijlocul acestei săptămâni, 16-1 cu ultima clasată, Becicherecu Mic. Totuşi, formaţia de pe malul Crişului rămâne în afara podiumului, după ce Reşiţa şi Lugojul au câştigat şi ele.

15. Becicherecu Mic 22 0 2 20 6-104 2

Etapa viitoare (27-28 aprilie): LT Cermei – ACSO Filiași, CNP Timișoara – Național Sebiș, CSU II Craiova – Șoimii Lipova, Becicherecu Mic – Internațional Bălești, CSM Lugoj – Hermannstadt II, Ghiroda – Giarmata, Școlar Reșița – Șirineasa. Cetate Deva stă.