Juniorii UTA-ei s-au întors neînvinşi de la Timişoara

by Rusu Flavius

Academia UTA s-a întors cu toate punctele de la Timișoara, după ce i-a învins pe cei de la ASU „Poli”, cu un clar 3-0 în etapa 17 a Ligii Elitelor U19. Deși au dominat tot meciul și și-au creat o mulțime de ocazii, „roș-albii” nu au reușit să introducă mingea în plasă în prima repriză, iar la pauză scorul a fost alb. În a doua parte, Mitrov, Simon și Merian au marcat golurile care au adus victoria echipei lui Sandu Gaica și Adi Ungur.

UTA a jucat cu Opric – Haloș, Salka, Pașcu, Mohaci, Cocriș, Rădulescu, Gavrilă, Simon, Merian, Mitrov. Au mai intrat: Sfârlea, Paunchici, Răzban, Maier.

Tot la Timișoara, echipa antrenată de Radu Mărginean, Dinu Donca și Alexandru Țamboi a remizat, scor 0-0, cu ASU„Poli”, liderii clasamentului în Liga Elitelor U17. UTA a evoluat în formula: Tirian – Tambor, Pătlăgică, Măgulean, Putnic, Ursoi, Dănilă, Onișor, Țurcanu, Mercioiu, Borcea. Au mai intrat: Bortiș, Puta, Goldiș, Maxim.

Etapa viitoare, arădenii primesc vizita Academiei de Fotbal Gică Popescu.