Înotătorii CSM-ului s-au remarcat la Naţionalele masters

A noua ediție a Campionatului Național de înot masters al României a avut loc la Reșita, fiind reprezentate 23 de cluburi sportive din toată țara. Cei 13 sportivi care au reprezentat CSM Arad au obținut nu mai puțin de 36 de medalii individuale, după cum urmează: Botezatu Honoriu a obținut trei medalii de aur la 50, 100 și 200 metri spate, o medalie de aur la 50 m fluture și una de argint la 50 m liber. Pintican Cristian a obținut medalie de aur în probele de 50, 100 și 200 m spate, 50 și 100 m liber. Stertl Cristian a scos din apă medalii de aur în probele de 50 și 100 m liber, 50m fluture și 100 m bras. Onea Ștefan a câștigat medalia de aur în proba de 50 m bras și pe cea de argint în proba de 100 și 200 m bras. Karpati Adalbert și-a adjudecat medalia de aur la 50 m liber, pe cea de argint la 50 m fluture și pe cea de bronz la 200 m mixt. Miloș Anca Laura a reușit să obțină medalia de bronz în probele de 50 și 100 m liber și la 50 m bras. Rusu Norbert a câștigat bronzul în probele de 200 m mixt și 200 m bras și argintul la 50 m bras. Peter Roland a câștigat medalia de argint la 50 și 100 m bras și pe cea de bronz la 50 m liber. Mocanu Flaviu a scos din apă trei medalii de bronz în probele de 50 și 100 m bras și în proba de 100 m liber. Retezar Valentin a obținut medalia de argint în probele de 100 m spate și 200 m bras. Mladin Cristian a obținut o medalie de bronz în proba de 200 m spate, iar Nagy Csaba și-a adjudecat medalia de bronz la 50 m fluture. Rezultat bun a avut și Ghilință Marian, care s-a clasat de două ori pe locul cinci în probele de 50 m fluture și 100 m liber. În proba de ștafetă 4X50 m liber, CSM Arad I, în componența Pintican, Botezatu, Peter, Stertl a ocupat locul I la categoria III iar CSM Arad II în componența Onea, Karpati, Mocanu, Rusu s-a clasat pe locul I la categoria IV. În proba de ștafetă 4X50 m mixt, CSM Arad I în componența Botezatu, Onea, Karpati, Stertl a ocupat locul I la categoria IV iar CSM Arad II în componența Pintican, Peter, Nagy, Mladin s-a clasat pe locul I la categoria II.