Incident grav sub ochii lui Haţegan, în Europa League

by Rusu Flavius

Ovidiu Hațegan s-a aflat, aseară, la centru la meciul dintre Istanbul Basaksehir şi AS Roma, contând pentru grupa J din Europa League. Arbitrul arădean a fost nevoit să întrerupă meciul timp de şase minute.

Totul s-a întâmplat în minutul 53, la scorul de 3-0 pentru italieni. Pellegrini se pregătea să execute o lovitură de la colțul terenului, dar s-a oprit brusc și a făcut semn că a fost lovit în cap. Hațegan s-a dus imediat în zona jucătorului, după care i-a cerut crainicului să-i avertizeze pe fanii gazdelor că va suspenda partida.

Pellegrini a fost bandajat și a putut juca până în minutul 71, când a fost înlocuit cu Under. AS Roma a urcat pe locul 2, în Grupa J, după succesul categoric de la Istanbul.

În ultima etapă, italienii vor juca pe teren propriu cu ultima clasată, Wolfsberger.