Hagi părăseşte umilit Europa League. Aici ai toate rezultatele

Viitorul a pierdut cu 0-4 deplasarea cu Salzburg şi părăseşte play-off-ul Europa League cu 1-7, scor general în faţa campioanei Austriei. Dabbur, Gulbrandsen, Berisha și Haidara au punctat pentru Salzburg.

Învins cu 3-1 în tur, Hagi a menajat mai mulţi titulari la deplasarea cu Salzburg, din play-off-ul Europa League şi a primit gol după doar şapte minute. Campioana ultimelor patru sezoane din Austria a mai înscris de trei ori până la final, în timp ce Viitorul a trimis doar un şut pe poartă şi a părăsit cupele europene cu 1-7, scor general.

Joi s-au disputat toate cele 22 de meciuri din returul play-off-ului, iar majoritatea echipelor favorite (Milan, Zenit, Marseille și Everton) au reușit calificarea în grupe.

Nu același lucru s-a întâmplat cu formații ca Ajax, Fenerbahce sau Club Brugge, eliminate de Rosenborg, Vardar și, respectiv AEK Atena.

Nici PAOK nu a ajuns în grupele Europa League. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a fost eliminată dramatic de suedezii de la Ostersunds, care au reșit să se impună cu 2-0, datorită dublei lui Ghoddos (minutele 71 și 77). În tur, grecii s-au impus cu 3-1.