Felnacul e performera din Liga 4. Pecica, cale liberă spre baraj

Victoria Felnac îşi continuă seria incredibilă din acest an, formaţia pregătită de Lucian Ciba remizând pe terenul viceliderului din Sântana, după ce reuşise cinci victorii la rând. S-a terminat 1-1, “VI-FE” deschizând scorul în minutul 11, prin Vidac, iar Unirea egalând prin Radu Popa, cu un gol marcat în minutul 29.

Aşadar, Dan Cuedan nu reuşeşte să îşi învingă fosta echipă – performeră a primăverii – rezultat care îi surâde şi liderului autoritar Progresul Pecica, ce se distanţează decisiv, la nouă puncte.

În alte dueluri interesante ale rundei din Liga a IV-a Arad, gazdele au câştigat pe linie, în vreme ce Păulişul s-a impus fără probleme pe terenul codaşei din Turnu.

Etapa viitoare propune duelul dintre cele mai bune echipe ale returului, Felnac şi Pecica, dar şi meciul pentru locul 3, între Zăbrani şi Curtici.

15.Victoria Nădlac 22 1 2 19 13-111 5

Etapa următoare (20 aprilie): Zăbrani – Curtici, Ineu – Pâncota, UTA II – Glogovăț, Socodor – Sântana, Felnac – Pecica, Nădlac – Turnu 0-3 (f.j.), Păuliș – Săvârșin, Șimand stă.