EXCLUSIV: ADRIAN HOLHOS SI MOISA ABRUDAN FORMEAZA NOUA ECHIPA DE VOLEI PE PLAJA A CS FAN ARAD

CS Fan Arad, partener media www.livearad.ro, a fost nevoit să schimbe echipa chiar înaintea debutului de sezon. Bogdan Nan, campion naţional şi balcanic de juniori, a fost convocat la lotul naţional sub 20 de ani, care pregăteşte turneul final al Campioatului European. În aceste condiţii, Adrian Holhoş a făcut echipă la turneul open de la Cluj cu un alt orădean, George Drăgan, cei doi terminând pe locul 5. Cu un bilanţ final de trei victorii şi două înfrângeri, reprezentanţii Aradului au pierdut meciul pentru accederea în semifinale în faţa perechii Reşiţa 1, scor 0-2 la seturi (-18, 19). La primul turneu open seniori al noului sezon, desfăşurat la Cluj în acest week-end, perechea Marius Mascovits – Andrei Laza, de la CSM Arad, s-a clasat tot pe locul 5, în vreme ce tandemurile Adrian Matica – Robert Vîrlan, respectiv Sergiu Gligor – Victor Duma, ambele reprezentând “UVVG” ProVolei Arad, au încheiat pe locul 9.

Aradul, de două ori pe locul 5 la Cluj

Preşedintele-antrenor al CS Fan Arad, ne-a informat, în exclusivitate, că noua echipă de seniori va fi formată de săptămâna viitoare din Adrian Holhoş şi Moisă Abrudan, ultimul fost partener al lui Marius Macovits. „În condiţiile în care partenerul lui Holhoş a plecat la lot, turneul de la Cluj s-a terminat până la urmă bine pentru noi. Dar de săptămâna viitoare avem o nouă echipă, cu care atacăm sezonul”, ne-a declarat Ştefan Gog. Holhoş şi Abrudan au mai făcut pereche în anii trecuţi şi la CSS LPS Bihorul, astfel că formează un tandem destul de închegat. Următorul turneu open este programat la sfârşitul săptămânii viitoare la Oradea, în joc urmând să intre şi fetele.