Etapă fără victorie, pentru arădene! Reşiţa e noul lider din C4

În derby-ul rundei din C4, Crişul a fost la un minut distanţă de o victorie importantă, în faţa timişenilor din Dumbrăviţa. Bozian a deschis scorul în minutul 44, cu o reuşită din lovitură liberă de la 18 metri.

Trupa lui “Ştili” Abrudean a fost egalată însă în al patrulea minut de prelungire, dintr-un penalty contestat vehement, fază la care Maghici a şi fost eliminat, pentru al doilea galben.

Voinea a egalat şi s-a terminat 1-1! La final, brigada de arbitri a avut nevoie de protecţia forţelor de ordine pentru a ieşi de pe teren.

Etapa fără victorie a arădenelor a fost completată de fostul lider, Lunca Teuz Cermei, învins acasă cu un surprinzător scor de neprezentare, 0-3, de Industria Galda.

16.Ocna Mureş 23 2 2 19 22-74 8

Etapa următoare (19-20 aprilie): Deva – Cermei, Dumbrăvița – Lugoj, Lipova – Hunedoara, Sebiș – Alba Iulia, Ghiroda – Cugir, Galda – Crișul, Ocna Mureș – Giarmata, Avrig – Reșița.