Dodean forţează calificarea în semifinalele Ligii Campionilor

Echipa arădencei, TT Saint Quentin, porneşte cu şansa a doua în manşa retur a sfertului de finală din Liga Campionilor la tenis de masă, cu formaţia maghiară Szekszard, după ce unguroaicele au câştigat în Franţa cu 3-2. Meciul e programat în această seară, ora 18, iar Dodean-Monteiro şi colegele sale încearcă să se revanşeze, după eşecul la limită, din tur. În confruntarea din Hexagon, arădeanca a obţinut o victorie, 3-0 cu rusoaica Mikhailova şi o înfrângere, 1-3 la Dora Madarasz. Asiaticele Ran Li Kath şi Jian Zeng sunt colegele Danei, la Sain Quentin. Tot în sferturi, formaţia Elizei Samara, Metz TT, evoluează duminică, în deplasare, pe terenul austriecelor de la Linz AG Froshberg. În tur, adversarele franţuzoaicelor s-au impus cu 3-2.