CS Universitatea Arad, în careul de aşi la rugby în şapte

CS Universitatea Arad a găzduit, în week-end, primul turneu din cadrul Diviziei Naţionale de rugby în 7. “Studenţii” pregătiţi de Marian Grindei au ocupat în final locul 4, după ce au pierdut finala mică a competiţiei desfăşurate pe arena din cartierul Sînnicolau Mic. CSU Arad a fost învinsă în meciul pentru locul pe podium de Știința Petroșani, scor 7-26, după ce în faza grupelor a câștigat cu 31-0 cu Sportul Studențesc și 5-0 (la „masa verde”) cu Stejarul Buzău, și a pierdut, 12-33, cu RC Bârlad.
Lotul Aradului a fost format din: Maxim, Stoica, Țepurică, A.Farcaș, C.Farcaș, Szucs, Gabor, Nastiuc, Postolache, Afloare, Cristea și Pușcașu. Turneul de la Arad a fost câștigat de RC Bârlad, 19-12 în ultimul act cu CS Năvodari, următoarea etapă fiind programată la Galați, în 12 august.