CICLISTII VOINTEI ARAD AU CUCERIT NOI MEDALII NATIONALE

Echipa de ciclism a Voinţei Arad, antrenor Peloc Mateiu, s-a întors de la Campionatul Naţional de velodrom din capitală cu un număr record de medalii, 13! Alexandru Hritcu s-a clasat pe primul loc în proba de 200 de metri lansat, dar a mai obţinut încă un loc doi şi trei locuri trei la diferite probe de cadeţi şi juniori. Ciprian Ursuleac a terminat al doilea la urmărire echipă cadeti, a venit pe trei la urmărire individuală cadeţi, dar şi în alte două probe de cadeţi şi juniori. Alexandru Golosie a ocupat locul doi la urmărire echipă cadeţi şi două locuri trei cu echipa, la probe de juniori. Narcisa Sorohan s-a clasat de două ori pe locul doi, 200 de metri start de pe loc, junioare şi senioare şi de patru ori a urcat pe ultima treaptă a podiumului, la urmărire individuală junioare şi senioare, 500 de metri junioare şi senioare.