BERNADETT BALINT, MEDALIATA DIN NOU LA NATIONALELE DE LA ARAD: A CUCERIT ARGINTUL LA DUBLU MIXT

A doua zi, cea de astăzi, a Campionatelor Naţionale Individuale de tenis de masă de la Arad, a adus o nouă medalie în contul CSM Arad. La fel ca şi aseară, Bernadett Balint a devenit vicecampioană naţională, de această dată în proba de dublu mixt. Alături de bistriţeanul Adrian Costea, „Detti” a cucerit argintul, cei doi fiind învinşi în finală cu 3-2 la seturi de tandemul Diana Lupu (CSS Slatina) – Bogdan Postudor (LPS Constanţa). O clasare bună a obţinut şi cealaltă jucătoare a CSM Arad, Bianca Crişan, care în pereche cu bistriţeanul Alexandru Mircea, a ocupat la final locul 6. Tot astăzi, începând cu ora 16, se joacă în proba de simplu, iar mâine, între orele 9 şi 13, sunt programate semifinale şi finale în aceeaşi probă. Competiţia se desfăşoară la sala de sport a Universităţii Aurel Vlaicu (zona III Micălaca), iar intrarea este liberă.